AMPAJ ApS
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 2,2 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 4,6 mio. kr. |
| 2025 | 453 t.kr. | 319 t.kr. | 344 t.kr. | 5,9 mio. kr. | 6,3 mio. kr. |
| 2024 | 9,2 mio. kr. | 6,3 mio. kr. | 5,0 mio. kr. | 14,5 mio. kr. | 16,2 mio. kr. |
| 2023 | 7,2 mio. kr. | 3,3 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 12,0 mio. kr. | 14,8 mio. kr. |
| 2022 | 7,9 mio. kr. | 4,3 mio. kr. | 3,3 mio. kr. | 9,5 mio. kr. | 15,5 mio. kr. |
| 2021 | 7,3 mio. kr. | 4,3 mio. kr. | 3,3 mio. kr. | 6,2 mio. kr. | 13,4 mio. kr. |
| 2020 | 5,0 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 2,9 mio. kr. | 12,6 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for AMPAJ ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
AMPAJ ApS (CVR: 66422119) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Rødekro, inden for branchen Udlejning af erhvervsejendomme, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 66422119 blev registreret i CVR den 2. november 1980 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet AMPAJ ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 23. januar 2024. Virksomheden har 9 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2026 er bruttofortjenesten 2,2 mio. kr., årets resultat 1,6 mio. kr. og egenkapitalen 4,1 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Hærvejen 133, 6230 Rødekro.
For AMPAJ ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2020–2026.
Egenkapitalen er vokset fra 2,9 mio. kr. i 2020 til 4,1 mio. kr. i 2026, svarende til en stigning på 42,3 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2026) gav et resultat på 1,6 mio. kr. mod 344 t.kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- PAUL A. JENSEN ApS(2. november 1980 – 22. januar 2024)Tidligere navn
- AMPAJ ApS(siden 23. januar 2024)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om AMPAJ ApS
- Hvad er AMPAJ ApS' CVR-nummer?
- AMPAJ ApS' CVR-nummer er 66422119. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev AMPAJ ApS stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 66422119 blev registreret den 2. november 1980. Navnet AMPAJ ApS har været registreret siden den 23. januar 2024.
- Har AMPAJ ApS tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 66422119 har tidligere heddet PAUL A. JENSEN ApS (2. november 1980 – 22. januar 2024). Det nuværende navn, AMPAJ ApS, har været registreret siden den 23. januar 2024.
- Hvilken branche opererer AMPAJ ApS i?
- AMPAJ ApS opererer indenfor branchen "Udlejning af erhvervsejendomme".
- Hvor har AMPAJ ApS adresse?
- AMPAJ ApS har adresse på Hærvejen 133, 6230 Rødekro.
- Hvilken virksomhedsform har AMPAJ ApS?
- AMPAJ ApS er registreret som anpartsselskab.
- Hvor mange ansatte har AMPAJ ApS?
- AMPAJ ApS har 9 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er AMPAJ ApS stadig aktiv?
- Ja, AMPAJ ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener AMPAJ ApS penge?
- Ja, AMPAJ ApS realiserede et overskud på 1.641.877 kr. i regnskabsåret 2026.
- Hvad er AMPAJ ApS' egenkapital?
- AMPAJ ApS' egenkapital er 4.083.887 kr. ifølge regnskabet for 2026.