ALTIBOX DANMARK A/S
| Regnskabsår | Omsætning | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 273,5 mio. kr. | 48,3 mio. kr. | 2,8 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 14,6 mio. kr. | 99,9 mio. kr. |
| 2024 | 262,1 mio. kr. | 40,8 mio. kr. | -4,5 mio. kr. | -5,8 mio. kr. | 12,2 mio. kr. | 87,9 mio. kr. |
| 2023 | 244,5 mio. kr. | 48,0 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 19,1 mio. kr. | 86,8 mio. kr. |
| 2022 | 241,8 mio. kr. | 40,8 mio. kr. | -5,7 mio. kr. | -6,3 mio. kr. | 17,7 mio. kr. | 68,0 mio. kr. |
| 2021 | 217,8 mio. kr. | 20,1 mio. kr. | -22,6 mio. kr. | -28,2 mio. kr. | 11,1 mio. kr. | 80,4 mio. kr. |
| 2020 | 168,3 mio. kr. | 30,8 mio. kr. | 731 t.kr. | 2,1 mio. kr. | 39,3 mio. kr. | 98,3 mio. kr. |
| 2019 | 120,8 mio. kr. | 34,3 mio. kr. | 6,3 mio. kr. | 7,6 mio. kr. | 12,8 mio. kr. | 59,2 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for ALTIBOX DANMARK A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
ALTIBOX DANMARK A/S (CVR: 31586283) er registreret som aktieselskab, beliggende i Skanderborg, inden for branchen Andre telekommunikationsaktiviteter, Status: Aktiv.
Virksomheden bag CVR-nummer 31586283 blev registreret i CVR den 1. juli 2008 og er i dag registreret som aktieselskab. Navnet ALTIBOX DANMARK A/S har været virksomhedens registrerede navn siden den 27. november 2008. Virksomheden har 55 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er omsætningen 273,5 mio. kr., bruttofortjenesten 48,3 mio. kr., årets resultat 1,3 mio. kr. og egenkapitalen 14,6 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Krøyer Kielbergs Vej 3, 2., 8660 Skanderborg.
For ALTIBOX DANMARK A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 12,8 mio. kr. i 2019 til 14,6 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 14,4 %.
Virksomheden har haft overskud i 4 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 1,3 mio. kr. mod -5,8 mio. kr. året før – en fremgang.
Navnehistorik
CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.
- KR 520 A/S(1. juli 2008 – 26. november 2008)Tidligere navn
- ALTIBOX DANMARK A/S(siden 27. november 2008)Nuværende navn
Ofte stillede spørgsmål om ALTIBOX DANMARK A/S
- Hvad er ALTIBOX DANMARK A/S' CVR-nummer?
- ALTIBOX DANMARK A/S' CVR-nummer er 31586283. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev ALTIBOX DANMARK A/S stiftet?
- Virksomheden bag CVR-nummer 31586283 blev registreret den 1. juli 2008. Navnet ALTIBOX DANMARK A/S har været registreret siden den 27. november 2008.
- Har ALTIBOX DANMARK A/S tidligere haft andre navne?
- Ja. Virksomheden med CVR-nummer 31586283 har tidligere heddet KR 520 A/S (1. juli 2008 – 26. november 2008). Det nuværende navn, ALTIBOX DANMARK A/S, har været registreret siden den 27. november 2008.
- Hvilken branche opererer ALTIBOX DANMARK A/S i?
- ALTIBOX DANMARK A/S opererer indenfor branchen "Andre telekommunikationsaktiviteter".
- Hvor har ALTIBOX DANMARK A/S adresse?
- ALTIBOX DANMARK A/S har adresse på Krøyer Kielbergs Vej 3, 2., 8660 Skanderborg.
- Hvilken virksomhedsform har ALTIBOX DANMARK A/S?
- ALTIBOX DANMARK A/S er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har ALTIBOX DANMARK A/S?
- ALTIBOX DANMARK A/S har 55 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er ALTIBOX DANMARK A/S stadig aktiv?
- Ja, ALTIBOX DANMARK A/S er en aktiv virksomhed.
- Hvad er ALTIBOX DANMARK A/S' omsætning?
- ALTIBOX DANMARK A/S' seneste omsætning er 273.486.000 kr. ifølge regnskabet for 2025.
- Tjener ALTIBOX DANMARK A/S penge?
- Ja, ALTIBOX DANMARK A/S realiserede et overskud på 1.318.000 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er ALTIBOX DANMARK A/S' egenkapital?
- ALTIBOX DANMARK A/S' egenkapital er 14.593.000 kr. ifølge regnskabet for 2025.