domainSelskabsInfo

    Almins Ejendomme ApS

    Navn:
    Almins Ejendomme ApS
    CVR-nummer:
    38868667
    Adresse:
    Blåkjærsvej 34, 7000 Fredericia
    Stiftet:
    2017
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Anden udlejning af boliger
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2017
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for Almins Ejendomme ApS (CVR 38868667). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025144 t.kr.96 t.kr.-183 t.kr.-1,8 mio. kr.3,3 mio. kr.
    202447 t.kr.-385 t.kr.-432 t.kr.-1,6 mio. kr.3,3 mio. kr.
    2023556 t.kr.366 t.kr.257 t.kr.-1,2 mio. kr.4,1 mio. kr.
    2022298 t.kr.-225 t.kr.-381 t.kr.-1,4 mio. kr.6,6 mio. kr.
    2021227 t.kr.-201 t.kr.-488 t.kr.-1,0 mio. kr.10,5 mio. kr.
    2020–-161 t.kr.-438 t.kr.-551 t.kr.7,3 mio. kr.
    201976 t.kr.57 t.kr.-108 t.kr.-113 t.kr.7,3 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for Almins Ejendomme ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    Almins Ejendomme ApS (CVR: 38868667) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Fredericia, inden for branchen Anden udlejning af boliger, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 38868667 blev registreret i CVR den 17. august 2017 og er i dag registreret som anpartsselskab. Navnet Almins Ejendomme ApS har været virksomhedens registrerede navn siden den 7. marts 2019. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 144 t.kr., årets resultat -183 t.kr. og egenkapitalen -1,8 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Blåkjærsvej 34, 7000 Fredericia.

    For Almins Ejendomme ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er faldet fra -113 t.kr. i 2019 til -1,8 mio. kr. i 2025.

    Virksomheden har haft overskud i 1 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -183 t.kr. mod -432 t.kr. året før – en fremgang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. ASB Leasing ApS(17. august 2017 – 22. april 2018)Tidligere navn
    2. Almins Ejendom ApS(23. april 2018 – 6. marts 2019)Tidligere navn
    3. Almins Ejendomme ApS(siden 7. marts 2019)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om Almins Ejendomme ApS

    Hvad er Almins Ejendomme ApS' CVR-nummer?
    Almins Ejendomme ApS' CVR-nummer er 38868667. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev Almins Ejendomme ApS stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 38868667 blev registreret den 17. august 2017. Navnet Almins Ejendomme ApS har været registreret siden den 7. marts 2019.
    Har Almins Ejendomme ApS tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 38868667 har tidligere heddet ASB Leasing ApS (17. august 2017 – 22. april 2018) og Almins Ejendom ApS (23. april 2018 – 6. marts 2019). Det nuværende navn, Almins Ejendomme ApS, har været registreret siden den 7. marts 2019.
    Hvilken branche opererer Almins Ejendomme ApS i?
    Almins Ejendomme ApS opererer indenfor branchen "Anden udlejning af boliger".
    Hvor har Almins Ejendomme ApS adresse?
    Almins Ejendomme ApS har adresse på Blåkjærsvej 34, 7000 Fredericia.
    Hvilken virksomhedsform har Almins Ejendomme ApS?
    Almins Ejendomme ApS er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har Almins Ejendomme ApS?
    Almins Ejendomme ApS har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
    Er Almins Ejendomme ApS stadig aktiv?
    Ja, Almins Ejendomme ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener Almins Ejendomme ApS penge?
    Nej, Almins Ejendomme ApS havde et underskud på 183.043 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er Almins Ejendomme ApS' egenkapital?
    Almins Ejendomme ApS' egenkapital er -1.777.822 kr. ifølge regnskabet for 2025.