AK HOLDING BRØRUP ApS
| Regnskabsår | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | -24 t.kr. | 16,9 mio. kr. | 295,9 mio. kr. | 295,9 mio. kr. |
| 2024 | -27 t.kr. | 11,7 mio. kr. | 280,0 mio. kr. | 280,4 mio. kr. |
| 2023 | -23 t.kr. | 10,8 mio. kr. | 260,9 mio. kr. | 260,9 mio. kr. |
| 2022 | -16 t.kr. | 20,6 mio. kr. | 246,1 mio. kr. | 246,1 mio. kr. |
| 2021 | -20 t.kr. | 20,8 mio. kr. | 217,0 mio. kr. | 217,0 mio. kr. |
| 2020 | -19 t.kr. | 9,9 mio. kr. | 172,5 mio. kr. | 172,5 mio. kr. |
| 2019 | – | 939 t.kr. | 138,8 mio. kr. | 138,8 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for AK HOLDING BRØRUP ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
AK HOLDING BRØRUP ApS (CVR: 33046812) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Brørup, inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.
AK HOLDING BRØRUP ApS blev stiftet den 25. juni 2010 og er registreret som anpartsselskab.
Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 16,9 mio. kr. og egenkapitalen 295,9 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Søparken 24, 6650 Brørup.
For AK HOLDING BRØRUP ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 138,8 mio. kr. i 2019 til 295,9 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 113,3 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 16,9 mio. kr. mod 11,7 mio. kr. året før – en fremgang.
Ofte stillede spørgsmål om AK HOLDING BRØRUP ApS
- Hvad er AK HOLDING BRØRUP ApS' CVR-nummer?
- AK HOLDING BRØRUP ApS' CVR-nummer er 33046812. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev AK HOLDING BRØRUP ApS stiftet?
- AK HOLDING BRØRUP ApS blev stiftet den 25. juni 2010.
- Hvilken branche opererer AK HOLDING BRØRUP ApS i?
- AK HOLDING BRØRUP ApS opererer indenfor branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber".
- Hvor har AK HOLDING BRØRUP ApS adresse?
- AK HOLDING BRØRUP ApS har adresse på Søparken 24, 6650 Brørup.
- Hvilken virksomhedsform har AK HOLDING BRØRUP ApS?
- AK HOLDING BRØRUP ApS er registreret som anpartsselskab.
- Er AK HOLDING BRØRUP ApS stadig aktiv?
- Ja, AK HOLDING BRØRUP ApS er en aktiv virksomhed.
- Tjener AK HOLDING BRØRUP ApS penge?
- Ja, AK HOLDING BRØRUP ApS realiserede et overskud på 16.855.762 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er AK HOLDING BRØRUP ApS' egenkapital?
- AK HOLDING BRØRUP ApS' egenkapital er 295.934.503 kr. ifølge regnskabet for 2025.