domainSelskabsInfo

    ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270

    Navn:
    ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270
    CVR-nummer:
    35817948
    Adresse:
    Mariane Thomsens Gade 1C, 8. 1, 8000 Aarhus C
    Stiftet:
    2014
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Juridiske aktiviteter
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2014
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 (CVR 35817948). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    20255,0 mio. kr.3,7 mio. kr.3,0 mio. kr.8,4 mio. kr.9,0 mio. kr.
    2024–-1,4 mio. kr.2,3 mio. kr.5,9 mio. kr.6,5 mio. kr.
    2023–-1,4 mio. kr.3,1 mio. kr.7,6 mio. kr.8,3 mio. kr.
    2022–-1,4 mio. kr.2,2 mio. kr.8,0 mio. kr.8,4 mio. kr.
    2021–-2,3 mio. kr.2,7 mio. kr.8,9 mio. kr.9,0 mio. kr.
    2020–-2,3 mio. kr.3,0 mio. kr.8,4 mio. kr.10,4 mio. kr.
    2019–-2,3 mio. kr.2,5 mio. kr.9,4 mio. kr.10,7 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 (CVR: 35817948) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Aarhus C, inden for branchen Juridiske aktiviteter, Status: Aktiv.

    ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 blev stiftet den 31. marts 2014 og er registreret som anpartsselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 5,0 mio. kr., årets resultat 3,0 mio. kr. og egenkapitalen 8,4 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Mariane Thomsens Gade 1C, 8. 1, 8000 Aarhus C.

    For ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er faldet fra 9,4 mio. kr. i 2019 til 8,4 mio. kr. i 2025, svarende til et fald på 10,6 %.

    Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 3,0 mio. kr. mod 2,3 mio. kr. året før – en fremgang.

    Ofte stillede spørgsmål om ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270

    Hvad er ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270's CVR-nummer?
    ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270's CVR-nummer er 35817948. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 stiftet?
    ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 blev stiftet den 31. marts 2014.
    Hvilken branche opererer ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 i?
    ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 opererer indenfor branchen "Juridiske aktiviteter".
    Hvor har ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 adresse?
    ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 har adresse på Mariane Thomsens Gade 1C, 8. 1, 8000 Aarhus C.
    Hvilken virksomhedsform har ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270?
    ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 er registreret som anpartsselskab.
    Hvor mange ansatte har ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270?
    ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
    Er ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 stadig aktiv?
    Ja, ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 er en aktiv virksomhed.
    Tjener ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 penge?
    Ja, ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270 realiserede et overskud på 2.982.406 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270's egenkapital?
    ADVOKATANPARTSSELSKABET 8270's egenkapital er 8.359.768 kr. ifølge regnskabet for 2025.