A/S VESMA
| Regnskabsår | Omsætning | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,7 mio. kr. | 809 t.kr. | 617 t.kr. | 603 t.kr. | 20,8 mio. kr. | 24,1 mio. kr. |
| 2024 | 1,7 mio. kr. | 769 t.kr. | 700 t.kr. | 765 t.kr. | 20,2 mio. kr. | 23,3 mio. kr. |
| 2023 | 1,7 mio. kr. | 387 t.kr. | 44 t.kr. | 414 t.kr. | 19,4 mio. kr. | 22,5 mio. kr. |
| 2022 | 1,7 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 486 t.kr. | -1,4 mio. kr. | 19,0 mio. kr. | 29,9 mio. kr. |
| 2021 | 1,7 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | -323 t.kr. | 992 t.kr. | 30,4 mio. kr. | 33,8 mio. kr. |
| 2020 | 1,6 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | – | 1,6 mio. kr. | 29,4 mio. kr. | 33,0 mio. kr. |
| 2019 | 1,7 mio. kr. | 485 t.kr. | – | 1,6 mio. kr. | 27,7 mio. kr. | 31,5 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for A/S VESMA. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
A/S VESMA (CVR: 56923411) er registreret som aktieselskab, beliggende i København Ø, inden for branchen Anden finansiel formidling i.a.n., Status: Aktiv.
A/S VESMA blev stiftet den 6. januar 1943 og er registreret som aktieselskab. Virksomheden har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er omsætningen 1,7 mio. kr., bruttofortjenesten 809 t.kr., årets resultat 603 t.kr. og egenkapitalen 20,8 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Østerbrogade 78, 1 tv, 2100 København Ø.
For A/S VESMA foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er faldet fra 27,7 mio. kr. i 2019 til 20,8 mio. kr. i 2025, svarende til et fald på 25,1 %.
Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 603 t.kr. mod 765 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om A/S VESMA
- Hvad er A/S VESMAs CVR-nummer?
- A/S VESMAs CVR-nummer er 56923411. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev A/S VESMA stiftet?
- A/S VESMA blev stiftet den 6. januar 1943.
- Hvilken branche opererer A/S VESMA i?
- A/S VESMA opererer indenfor branchen "Anden finansiel formidling i.a.n.".
- Hvor har A/S VESMA adresse?
- A/S VESMA har adresse på Østerbrogade 78, 1 tv, 2100 København Ø.
- Hvilken virksomhedsform har A/S VESMA?
- A/S VESMA er registreret som aktieselskab.
- Hvor mange ansatte har A/S VESMA?
- A/S VESMA har 1 ansat ifølge seneste registrerede data.
- Er A/S VESMA stadig aktiv?
- Ja, A/S VESMA er en aktiv virksomhed.
- Hvad er A/S VESMAs omsætning?
- A/S VESMAs seneste omsætning er 1.704.722 kr. ifølge regnskabet for 2025.
- Tjener A/S VESMA penge?
- Ja, A/S VESMA realiserede et overskud på 603.192 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er A/S VESMAs egenkapital?
- A/S VESMAs egenkapital er 20.775.465 kr. ifølge regnskabet for 2025.