domainSelskabsInfo

    A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI

    Navn:
    A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI
    CVR-nummer:
    45750019
    Adresse:
    Grønløkkevej 10, 5000 Odense C
    Stiftet:
    1952
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    A/S
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Oplagring og opbevaring
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    1952
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI (CVR 45750019). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025957 t.kr.237 t.kr.105 t.kr.8,5 mio. kr.13,3 mio. kr.
    2024793 t.kr.70 t.kr.-20 t.kr.8,4 mio. kr.13,2 mio. kr.
    2023827 t.kr.103 t.kr.-674 kr.8,4 mio. kr.13,2 mio. kr.
    2022254 t.kr.-327 t.kr.-348 t.kr.4,3 mio. kr.7,7 mio. kr.
    2021342 t.kr.-174 t.kr.-210 t.kr.4,6 mio. kr.8,0 mio. kr.
    2020287 t.kr.79 t.kr.76 t.kr.4,8 mio. kr.7,5 mio. kr.
    2019318 t.kr.148 t.kr.122 t.kr.4,8 mio. kr.5,9 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI (CVR: 45750019) er registreret som aktieselskab, beliggende i Odense C, inden for branchen Oplagring og opbevaring, Status: Aktiv.

    A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI blev stiftet den 6. maj 1952 og er registreret som aktieselskab.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 957 t.kr., årets resultat 105 t.kr. og egenkapitalen 8,5 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Grønløkkevej 10, 5000 Odense C.

    For A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 4,8 mio. kr. i 2019 til 8,5 mio. kr. i 2025.

    Virksomheden har haft overskud i 3 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 105 t.kr. mod -20 t.kr. året før – en fremgang.

    Ofte stillede spørgsmål om A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI

    Hvad er A/S ODENSE BANAN KOMPAGNIs CVR-nummer?
    A/S ODENSE BANAN KOMPAGNIs CVR-nummer er 45750019. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI stiftet?
    A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI blev stiftet den 6. maj 1952.
    Hvilken branche opererer A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI i?
    A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI opererer indenfor branchen "Oplagring og opbevaring".
    Hvor har A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI adresse?
    A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI har adresse på Grønløkkevej 10, 5000 Odense C.
    Hvilken virksomhedsform har A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI?
    A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI er registreret som aktieselskab.
    Er A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI stadig aktiv?
    Ja, A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI er en aktiv virksomhed.
    Tjener A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI penge?
    Ja, A/S ODENSE BANAN KOMPAGNI realiserede et overskud på 105.365 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er A/S ODENSE BANAN KOMPAGNIs egenkapital?
    A/S ODENSE BANAN KOMPAGNIs egenkapital er 8.532.471 kr. ifølge regnskabet for 2025.