domainSelskabsInfo

    A.G.G. HOLDING STADIL ApS

    Navn:
    A.G.G. HOLDING STADIL ApS
    CVR-nummer:
    33649525
    Adresse:
    Mølhøj 15, 6950 Ringkøbing
    Stiftet:
    2011
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    APS
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Hjemmeside:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Ikke-finansielle holdingselskaber
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    2011
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for A.G.G. HOLDING STADIL ApS (CVR 33649525). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    2025-8 t.kr.4,3 mio. kr.18,5 mio. kr.18,6 mio. kr.
    2024-8 t.kr.2,7 mio. kr.14,3 mio. kr.14,5 mio. kr.
    2023-8 t.kr.2,6 mio. kr.11,8 mio. kr.11,9 mio. kr.
    2022-8 t.kr.1,6 mio. kr.9,3 mio. kr.9,4 mio. kr.
    2021-8 t.kr.2,1 mio. kr.7,8 mio. kr.7,9 mio. kr.
    2020-8 t.kr.1,0 mio. kr.5,8 mio. kr.5,9 mio. kr.
    2019-8 t.kr.535 t.kr.4,9 mio. kr.4,9 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for A.G.G. HOLDING STADIL ApS. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    A.G.G. HOLDING STADIL ApS (CVR: 33649525) er registreret som anpartsselskab, beliggende i Ringkøbing, inden for branchen Ikke-finansielle holdingselskaber, Status: Aktiv.

    A.G.G. HOLDING STADIL ApS blev stiftet den 10. maj 2011 og er registreret som anpartsselskab.

    Ifølge regnskabet for 2025 er årets resultat 4,3 mio. kr. og egenkapitalen 18,5 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Mølhøj 15, 6950 Ringkøbing.

    For A.G.G. HOLDING STADIL ApS foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 4,9 mio. kr. i 2019 til 18,5 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 276,5 %.

    Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 4,3 mio. kr. mod 2,7 mio. kr. året før – en fremgang.

    Ofte stillede spørgsmål om A.G.G. HOLDING STADIL ApS

    Hvad er A.G.G. HOLDING STADIL ApS' CVR-nummer?
    A.G.G. HOLDING STADIL ApS' CVR-nummer er 33649525. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev A.G.G. HOLDING STADIL ApS stiftet?
    A.G.G. HOLDING STADIL ApS blev stiftet den 10. maj 2011.
    Hvilken branche opererer A.G.G. HOLDING STADIL ApS i?
    A.G.G. HOLDING STADIL ApS opererer indenfor branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber".
    Hvor har A.G.G. HOLDING STADIL ApS adresse?
    A.G.G. HOLDING STADIL ApS har adresse på Mølhøj 15, 6950 Ringkøbing.
    Hvilken virksomhedsform har A.G.G. HOLDING STADIL ApS?
    A.G.G. HOLDING STADIL ApS er registreret som anpartsselskab.
    Er A.G.G. HOLDING STADIL ApS stadig aktiv?
    Ja, A.G.G. HOLDING STADIL ApS er en aktiv virksomhed.
    Tjener A.G.G. HOLDING STADIL ApS penge?
    Ja, A.G.G. HOLDING STADIL ApS realiserede et overskud på 4.276.088 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er A.G.G. HOLDING STADIL ApS' egenkapital?
    A.G.G. HOLDING STADIL ApS' egenkapital er 18.456.429 kr. ifølge regnskabet for 2025.