domainSelskabsInfo

    3N LAKERING A/S

    Navn:
    3N LAKERING A/S
    CVR-nummer:
    86649411
    Adresse:
    Industrivej 49, 7700 Thisted
    Stiftet:
    1979
    Direktør:
    Virksomhedsform:
    A/S
    Kapital:
    Formål:

    Email:
    Telefon:
    Reklame:
    Status:
    Aktiv
    Retssager:
    Søger retssager...
    Myndigheder:
    Søger myndighedssager...
    Antal Ansatte:
    Branchekode:
    Overfladebehandling af metal
    Børsnoteret:
    Regnskabsår:
    Startdato:
    1979
    - Skal du handle med selskabet? - Få en Virksomhedsrapport eller tjek Due Diligence

    Regnskabstal for 3N LAKERING A/S (CVR 86649411). Alle beløb i danske kroner.
    RegnskabsårBruttofortjenesteDriftsresultatÅrets resultatEgenkapitalBalance
    202510,2 mio. kr.3 t.kr.-560 t.kr.14,6 mio. kr.39,3 mio. kr.
    20248,9 mio. kr.1,2 mio. kr.188 t.kr.15,2 mio. kr.46,7 mio. kr.
    20239,3 mio. kr.2,5 mio. kr.1,6 mio. kr.16,0 mio. kr.41,6 mio. kr.
    202210,4 mio. kr.3,5 mio. kr.2,5 mio. kr.14,4 mio. kr.42,7 mio. kr.
    20217,1 mio. kr.1,4 mio. kr.832 t.kr.11,9 mio. kr.34,6 mio. kr.
    20207,7 mio. kr.2,6 mio. kr.1,9 mio. kr.11,1 mio. kr.20,0 mio. kr.
    20196,0 mio. kr.1,5 mio. kr.1,1 mio. kr.9,5 mio. kr.17,7 mio. kr.
    Henter detaljerede regnskabsdata...

    Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for 3N LAKERING A/S. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.

    Personbogen

    Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.

    Fast ejendom

    Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.

    Bilbogen

    Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.

    Andelsboligbogen

    Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.

    Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente

    3N LAKERING A/S (CVR: 86649411) er registreret som aktieselskab, beliggende i Thisted, inden for branchen Overfladebehandling af metal, Status: Aktiv.

    Virksomheden bag CVR-nummer 86649411 blev registreret i CVR den 13. august 1979 og er i dag registreret som aktieselskab. Navnet 3N LAKERING A/S har været virksomhedens registrerede navn siden den 27. juni 2005. Virksomheden har 46 ansatte ifølge seneste registrerede data.

    Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 10,2 mio. kr., årets resultat -560 t.kr. og egenkapitalen 14,6 mio. kr.

    Virksomheden har adresse på Industrivej 49, 7700 Thisted.

    For 3N LAKERING A/S foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.

    Egenkapitalen er vokset fra 9,5 mio. kr. i 2019 til 14,6 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 53,8 %.

    Virksomheden har haft overskud i 6 ud af 7 regnskabsår med oplyst resultat.

    Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på -560 t.kr. mod 188 t.kr. året før – en tilbagegang.

    Navnehistorik

    CVR-nummeret har haft følgende registrerede navne. Tidligere navne er historik og betegner ikke virksomhedens nuværende identitet.

    1. THISTED AUTO- OG INDUSTRILAKERING ApS(13. august 1979 – 9. marts 2001)Tidligere navn
    2. THISTED AUTOLAK A/S(10. marts 2001 – 26. juni 2005)Tidligere navn
    3. 3N LAKERING A/S(siden 27. juni 2005)Nuværende navn

    Ofte stillede spørgsmål om 3N LAKERING A/S

    Hvad er 3N LAKERING A/S' CVR-nummer?
    3N LAKERING A/S' CVR-nummer er 86649411. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
    Hvornår blev 3N LAKERING A/S stiftet?
    Virksomheden bag CVR-nummer 86649411 blev registreret den 13. august 1979. Navnet 3N LAKERING A/S har været registreret siden den 27. juni 2005.
    Har 3N LAKERING A/S tidligere haft andre navne?
    Ja. Virksomheden med CVR-nummer 86649411 har tidligere heddet THISTED AUTO- OG INDUSTRILAKERING ApS (13. august 1979 – 9. marts 2001) og THISTED AUTOLAK A/S (10. marts 2001 – 26. juni 2005). Det nuværende navn, 3N LAKERING A/S, har været registreret siden den 27. juni 2005.
    Hvilken branche opererer 3N LAKERING A/S i?
    3N LAKERING A/S opererer indenfor branchen "Overfladebehandling af metal".
    Hvor har 3N LAKERING A/S adresse?
    3N LAKERING A/S har adresse på Industrivej 49, 7700 Thisted.
    Hvilken virksomhedsform har 3N LAKERING A/S?
    3N LAKERING A/S er registreret som aktieselskab.
    Hvor mange ansatte har 3N LAKERING A/S?
    3N LAKERING A/S har 46 ansatte ifølge seneste registrerede data.
    Er 3N LAKERING A/S stadig aktiv?
    Ja, 3N LAKERING A/S er en aktiv virksomhed.
    Tjener 3N LAKERING A/S penge?
    Nej, 3N LAKERING A/S havde et underskud på 560.241 kr. i regnskabsåret 2025.
    Hvad er 3N LAKERING A/S' egenkapital?
    3N LAKERING A/S' egenkapital er 14.615.131 kr. ifølge regnskabet for 2025.