North Advokatpartnerselskab
| Regnskabsår | Bruttofortjeneste | Driftsresultat | Årets resultat | Egenkapital | Balance |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,1 mio. kr. | 160 t.kr. | 59 t.kr. | 2,3 mio. kr. | 4,9 mio. kr. |
| 2024 | 6,8 mio. kr. | 558 t.kr. | 481 t.kr. | 2,3 mio. kr. | 4,7 mio. kr. |
| 2023 | 6,2 mio. kr. | 209 t.kr. | 163 t.kr. | 1,8 mio. kr. | 4,4 mio. kr. |
| 2022 | 5,6 mio. kr. | 189 t.kr. | 115 t.kr. | 1,6 mio. kr. | 3,1 mio. kr. |
| 2021 | 3,9 mio. kr. | 350 t.kr. | 310 t.kr. | 1,5 mio. kr. | 2,8 mio. kr. |
| 2020 | 4,1 mio. kr. | 1,0 mio. kr. | 977 t.kr. | 1,7 mio. kr. | 3,8 mio. kr. |
| 2019 | 1,2 mio. kr. | 159 t.kr. | 137 t.kr. | 710 t.kr. | 1,4 mio. kr. |
Officielle oplysninger fra Tinglysningsretten for North Advokatpartnerselskab. Se tinglyste pantebreve, negativerklæringer, udlæg og fast ejendom direkte fra Den Digitale Tingbog, Bilbogen, Andelsboligbogen og Personbogen.
Virksomhedspant, fordringspant, negativerklæringer og udlæg i virksomhedens løsøre. Bruges typisk til at vurdere kreditværdighed og se, om aktiverne allerede er stillet til sikkerhed for andre kreditorer.
Tinglyste skøder, ejerforhold, realkreditpant og servitutter på fast ejendom ejet af virksomheden. Viser ejendomshistorik, lånebyrde og rådighedsindskrænkninger fra Den Digitale Tingbog.
Tinglyste pantebreve, ejendomsforbehold og udlæg i biler og andre motorkøretøjer registreret på virksomheden - herunder identifikation via stelnummer.
Tinglyste pant og hæftelser i andelsboligbeviser ejet af virksomheden. Relevant hvis selskabet investerer i eller stiller andelsboliger som sikkerhed.
Live-opslag hos Tinglysningsretten - Klik for at hente
North Advokatpartnerselskab (CVR: 37077437) er registreret som partnerselskab (kommanditaktieselskab), beliggende i København K, inden for branchen Juridiske aktiviteter, Status: Aktiv.
North Advokatpartnerselskab blev stiftet den 1. september 2015 og er registreret som partnerselskab (kommanditaktieselskab). Virksomheden har 10 ansatte ifølge seneste registrerede data.
Ifølge regnskabet for 2025 er bruttofortjenesten 6,1 mio. kr., årets resultat 59 t.kr. og egenkapitalen 2,3 mio. kr.
Virksomheden har adresse på Amagertorv 33, 3., 1160 København K.
For North Advokatpartnerselskab foreligger der 7 regnskaber for regnskabsårene 2019–2025.
Egenkapitalen er vokset fra 710 t.kr. i 2019 til 2,3 mio. kr. i 2025, svarende til en stigning på 225,8 %.
Virksomheden har leveret overskud i alle 7 regnskabsår med oplyst resultat.
Seneste regnskabsår (2025) gav et resultat på 59 t.kr. mod 481 t.kr. året før – en tilbagegang.
Ofte stillede spørgsmål om North Advokatpartnerselskab
- Hvad er North Advokatpartnerselskabs CVR-nummer?
- North Advokatpartnerselskabs CVR-nummer er 37077437. CVR-nummeret er virksomhedens unikke identifikationsnummer i Det Centrale Virksomhedsregister.
- Hvornår blev North Advokatpartnerselskab stiftet?
- North Advokatpartnerselskab blev stiftet den 1. september 2015.
- Hvilken branche opererer North Advokatpartnerselskab i?
- North Advokatpartnerselskab opererer indenfor branchen "Juridiske aktiviteter".
- Hvor har North Advokatpartnerselskab adresse?
- North Advokatpartnerselskab har adresse på Amagertorv 33, 3., 1160 København K.
- Hvilken virksomhedsform har North Advokatpartnerselskab?
- North Advokatpartnerselskab er registreret som partnerselskab (kommanditaktieselskab).
- Hvor mange ansatte har North Advokatpartnerselskab?
- North Advokatpartnerselskab har 10 ansatte ifølge seneste registrerede data.
- Er North Advokatpartnerselskab stadig aktiv?
- Ja, North Advokatpartnerselskab er en aktiv virksomhed.
- Tjener North Advokatpartnerselskab penge?
- Ja, North Advokatpartnerselskab realiserede et overskud på 59.118 kr. i regnskabsåret 2025.
- Hvad er North Advokatpartnerselskabs egenkapital?
- North Advokatpartnerselskabs egenkapital er 2.314.989 kr. ifølge regnskabet for 2025.